• Naši výtvarníci v Škole umeleckého priemyslu v Košiciach

• 17. 11. 2022
        • Nepotrebujú sa po nikom opakovať, pretože sú originálni.

Vždy plní nápadov pozerajúc sa na svet inými očami .Plní elánu a odhodlania učiť sa vždy nové veci, spoznávať každé zákutie výtvarného umenia. Takí sú naši výtvarníci. Preto sa spolu so svojimi učiteľkami Martinou Sakarovou a Dagmar Drančákovou vybrali na skusy do umeleckého sveta .

Konkrétne navštívili Školu úžitkového priemyslu v Košiciach, kde boli súčasťou vyučovacieho procesu na otvorených hodinách. Mnohí z nich sú víťazmi rôznych výtvarných súťaží a chceli by na tejto škole o rok študovať. Táto skúsenosť bola pre nich veľmi obohacujúca a inšpiratívna. Teraz majú v sebe ešte viac odhodlania využiť svoj talent ako doteraz. My im budeme veľmi držať palce a veriť , že o rok už budú študovať na svojej vysnívanej umeleckej škole.

Naša Základná umelecká škola Františka Veselého v Stropkove bude vždy podporovať talentovaných žiakov, ktorí majú svoje sny. Sme tu pre nich a preto, aby sa ich sny mohli stať skutočnosťou. To sme my

• Koncert víťazov 48.ročníka speváckej súťaže Makovická struna

• 14. 11. 2022
        • Tento víkend sa speváčky z triedy pani učiteľky Ľudmily Jakubčovej predviedli ako ozajstné profesionálne speváčky. Za doprovodu orchestra, po taktovkou Júliusa Selčana staršieho a na pódiu Divadla Jonáša Záborského v Prešove predviedli svoje spevácke schopnosti ako víťazky regionálnych kôl súťaže Makovická struna. Načerpali veľa nových skúseností, spoznali nových kamarátov a našu Základnú umeleckú školu, rovnako aj naše mesto naozaj úspešne reprezentovali, za čo sme im nesmierne vďační. Speváčkam prajeme ešte veľa podobných úspechov a ako sa v našej škole hovorí ...

"nech vám to stále krásne spieva, dievčatá "

• Naši malí herci v Rozprávkove

• 10. 11. 2022
        • Dnes sme boli v Rozprávkove.

Naozaj, neklameme .A bolo nám krásne.

Pani Anežka z Odboru školstva a kultúry našim nádejným hercom sprístupnila nádhernú výstavu výprav a rozprávkových bytostí z Bábkového divadla spod Spišského hradu. A veru, bolo sa na čo pozerať. Zahrali sme sa , vypočuli sme si rozprávky , niečo nové sa naučili a zažili kopec zábavy .

Na chvíľku z nás boli bábätká, žirafy, či čertíci. No späť do školy sme sa vrátili už ako ozajstní zuškári ,aby nás rodičia spoznali . Ešte raz ďakujeme Odboru školstva a kultúry za pozvanie a tešíme sa na ďalšie milé stretnutia