• Keď si naši zuškári plnia sny....

• 6. 10. 2022
        • Terezka Bujdošová ,ktorá študuje spev v našej ZUŠ má to šťastie, že môže byť súčasťou detského operného štúdia opery Štátneho divadla v Košiciach. Po tom ako uspela v konkurze ju obsadili do Szymanowského opery Król Roger. Dnes absolvovala svoju prvú skúšku a prezradila mi, že sa jej na nej veľmi páčilo. Byť súčasťou profesionálneho divadla bolo jej snom a ten sa premenil na skutočnosť. Sme na ňu veľmi hrdí a prajeme jej veľa úspechov .Už teraz sa tešíme na premiéru. Terezka, nech ti to spieva.

• Naši najmenší umelci- výtvarníci

• 5. 10. 2022
        • Skutočný umelec sa nepredvádza - je.“

Josef Čapek  - český maliar a spisovateľ 1887 - 1945

Takto tvorili naši najmenší a najmilší umelci- výtvarníci. Sú veľmi kreatívni a snaživí .Sú to naši zuškári :)

• Nezabudni na svoju kolísku

• 3. 10. 2022
        • V prvý októbrový deň   organizovala obec Vislava v spolupráci so Zväzom  Rusínov a Ukrajincov koncert pod názvom Nezabudni na svoju kolísku.V bohatom kultúrnom programe sa predstavili M. Mačošková, H.Myvkanyč , ľudová hudba J. Krétu a naše žiačky Mariana Suváková, Katarína a Emília Baloďanské. Speváčky pod vedením pani učiteľky Ľudmily Jakubčovej zožali za svoje vystúpenie úctyhodný potlesk. Teší nás, že dievčatá nezabúdajú na ľudovú pieseň a ľudové tradície , ktoré v sebe nesú odkz našich starých mám a ktoré sú pre nás všetkých tak veľmi vzácne.

• Hurá, prázdniny :)
        • Hviezdoslavov Kubín - celoštátne kolo

• 28. 6. 2022
        • V dňoch 22.6.-25.6.2022 sa v Dolnom Kubíne konal 68.ročník celoslovenskej súťaže v umeleckom prednese Hviezdoslavov Kubín. Srdečne blahoželáme Bibiáne Medvecovej , žiačke nášho literárno-dramatického odboru, ktorá po víťazstve v krajskom kole spomínanej súťaže získala strieborné pásmo na celoštátnej úrovni.

• Absolventský koncert

• 15. 6. 2022
        • Srdečne pozývame rodičov, príbuzných, priateľov i známych na slávnostný koncert absolventov hudobného odboru. Koncert je spojený s odovzdávaním záverečných vysvedčení pre absolventov výtvarného odboru.

• Deň detí v Rozprávkove :)

• 3. 6. 2022
        • MDD 2022...Zuš F. Veselého v spolupráci s Mestom Stropkov pripravilo pre všetky deti jeden veľký a krásny koncert,v ktorom sa predstavili žiaci zo všetkých odborov.Počas celej akcie sa spoločne hralo,spievalo,tancovalo, maľovalo a tak vôbec... Za vytvorenie nádhernej atmosféry patrí poďakovanie všetkým účinkujúcim a ich pedagógom a tiež moderátorke a režisérke celého nášho vystúpenia M.Sušinovej DiS.art.

• Na čom záleží..

• 3. 6. 2022
        • 27.5.2022-Fotoreport z hudobno- poetického pásma žiakov literárno-dramatického odboru, ktoré uviedli v premiére pod názvom Na čom záleží !? Prítomným priaznivcom poézie a hudby sa prostredníctvom vybraných textov populárnej hudby z tvorby skupín Twenty One Pilots, Metallica,ABBA,a speváčok Aurora a Miles Cyrus predstavili E.Červená, B.Medvecová, V.Glovacká, D.Motyka, A.Nemec.(réžia:Mgr.M.Cimbala)

• Slávnostné mestské zastupiteľstvo a oceňovanie osobností mesta Stropkov

• 3. 6. 2022
        • Dňa 22. mája sa v divadelnej sále konalo 30. slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva. Na programe bol iba jeden bod, a to ocenenie osobností mesta Stropkov. V slávnostnom programe sa predstavili aj žiaci Základnej umeleckej školy Františka Veselého. Prítomní hostia tlieskali žiakom klavírného oddelenia - M. Vaškovej a T. Martičkovej z triedy Mgr.N.Čepovej a PaedDr .M.Prusákovej. Svojím spevom zaujali T.Bujdošová a jej učiteľka M.Sušinová DiS.art V závere sa prítomným predstavil školský orchester pod vedením Mgr.art.J.Komišáka, v ktorom sa okrem iných predstavili D.Hic st.DiS.art , D.Hic ml.DiS.art., Mgr. M. Bujdošová a Bc. G. Šmajdová Foťková DiS.art.

• V spoločnom rytme

• 3. 6. 2022
        • "V spoločnom rytme" Bol to výnimočný, krásny koncert Vrelá vďaka všetkým účinkujúcim (tanečníkom, spevákom, hudobníkom, hlasateľom) z Umeleckej školy v Stropkove (Slovensko) a z Kultúrneho domu mládeže v Rzeszove alebo choreografi, vokálni inštruktori a ľudia spolupracujúci s organizáciou a realizácia koncertu.

Nech vám motto koncertu ešte dlho zostane

„Nechoď predo mnou, možno ťa nebudem nasledovať.

Nechoď za mnou, neviem kam ťa zobrať.

Kráčaj po mojom boku a navždy budeme priatelia. “

• 6. 5. 2022
        • Hviezdoslavov Kubín / 68. ročník je postupová súťaž a prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy, v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých, ktorej vyhlasovateľom je Národné osvetové centrum v Bratislave. Víťazi okresného kola postúpili na krajské kolo v Prešove ktoré sa uskutočnilo v termíne 27. – 29. apríla 2022 v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Sme nesmierne radi ,že žiaci literárno-dramatického odboru našej ZUŠ F. Veselého ( E.Červená, B.Medvecová, D.Motyka) sa nestratili v náročnej konkurencii mladých recitátorov z celého prešovského kraja. Všetkým zo srdca ďakujeme za snahu a energiu, ktorú vynaložili pri príprave na prednes a srdečne blahoželáme k dosiahnutým výsledkom. Osobitné blahoželanie patrí B.Medvecovej k postupu na celoslovenské kolo tejto súťaže.

• Výchovný koncert

• 6. 5. 2022
        • Výchovný koncert ZUŠ F.Veselého

Dnes sme absolvovali 2 koncerty pre žiakov materských škôl a základných škôl v Stropkove, kde sa predstavili naše mladé talenty, aby svojím rovesníkom predviedli svoje umenie v hre na hudobných nástrojoch, speve, tanci atď. a zároveň sa mali možnosť dozvedieť, s čím všetkým sa môžu stretnúť, keď sa rozhodnú ,podobne ako naši účinkujúci, začať sa venovať hudbe, tancu, spevu, výtvarníctvu i divadelníctvu. Srdečne všetkých pozývame na zápis žiakov pre školský rok 2022/2023.